İZMİR HAVA DURUMU
IZMIR
ANKETLER
Adresimize nasıl ulaştınız?Oy ver

Diğer Anketleri Gör
MEHMET YILDIRIM
Başkan Mehmet YILDIRIM

           İzmir kökenli bir ailenin çocuğu olarak İzmir'de doğan Mehmet Yıldırım, Karşıyaka lisesi ortaokul bölümünü, Çınarlı Endüstri Meslek Lisesi Yapı Bölümünü, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim fakültesini ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Bölümünü ve Eğitim sosyolojisi yüksek lisansını bitirdi.
1989 yılında çalışma 1953 yılından beri güçlü bir geçmişe sahip olan YILDIRIM İNŞAAT' ta inşaat müteahhitliği ile başlayan Mehmet Yıldırım, İnşaat sektörü dışında da Karşıyakalılara hizmet vermektedir.

        Karşıyaka'ya Sosyal Katkıları :
Mehmet Yıldırım, Eğitim ve Sağlık alanlarında yaptıkları bağışlarla Karşıyakalılara sosyal yaşamlarında da hizmet vermektedir.
1996 ve 2004 yıllarında Karşıyaka'ya anneleri Sevim Yıldırım'ın adını taşıyan iki Sağlık Ocağı kazandıran Yıldırım ailesi, bu arada Bostanlı mahallemizde bir okulumuza ek bna inşa etmiştir. Okul ve ibadethanelerin bakım, onarım ve ek bina gereksinimlerini sürekli karşılamaya çalıştığı gibi Karşıyaka Devlet Hastanesinde babaları İbrahim Yıldırım'ın adını taşıyan acil servisi yapımını üslenerek, hizmete girmesini sağlamıştır. Karabağlar ilçesi Efem çukur köyünde babası İbrahim Yıldırım adına bir camii kompleksi ve ek sosyal tesislerini inşa etmiştir. Bunun yanı sıra Karşıyaka'da emniyet Mehmet YILDIRIMteşkilatının bina onarım ve bakımlarına katkı sağlamaktadır.

        Aile ve Sosyal Yaşamı :
Bir Cumhuriyet Öğretmeni olan Emine Yıldırım'la 1991 yılında evlenip, Sevim ve Oğuzhan adında, iki çocuk babası olan Mehmet Yıldırım, Türkiye Yapı Teknikerleri ve Teknisyenleri Derneği , KASİAD-Karşıyaka Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, BESİAD-Bostanlı Esnaf Sanayici İş Adamları Derneği, ESTOB-Ege Sivil Toplum Birliği, Karşıyaka Atatürkçü Düşünce Derneği , Karşıyakalılar birliği ve dayanışma derneği, Korunmaya muhtaç çocuklar derneği Karşıyaka Lisesi Gençlik ve spor kulübü, Karşıyaka Spor Klübü gibi Sivil Toplum örgütlerinin de yönetim kurulu üyesi olarak aktif görev almaktadır.

        Siyasi Yaşamı :
1985 yılında siyasi yaşamına Demokratik Sol Parti'de başlayan Mehmet Yıldırım, gençlik komisyonlarından başlayarak partinin her kademesinde il / ilçe başkanlıkları dahil olmak üzere çeşitli kademelerinde görev yapmıştır.2004 ve 2009 yılarında Karşıyaka Belediye Başkan adayı olarak yerel seçimlere katılmıştır.
Laik Cumhuriyetimizin değer ve kazanımlarının savunulmasından ödün vermeksizin, Demokratik Sol kültür ışığında siyasi yaşamını sürdüren Mehmet YILDIRIM. Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe esnaf komisyonu başkanı olarak görev yaptı. 
İYİ Parti Karşıyaka İlçe Kurucu Başkanı olan Mehmet YILDIRIM, İYİ Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı olarak Karşıyaka’da siyasi yaşamına devam etmektedir.


    Adres: 1675 sokak No:163/B Karşıyaka/İzmir
    Gsm: 0 532 4242214
    Mail: w.yildirim@mynet.com
    Web: www.mehmet-yildirim.com.tr
    Twitter:@w_yldrm
   Karşıyaka Birliği Dernekler Federasyonu, kaynak gösterilerek verilerden yararlanılabilinir.
 
Bu web sitesi bir AKS-BİM Ltd. Şti. ürünüdür. Model A6W. 2012 . www.aksbim.com.tr