İZMİR HAVA DURUMU
IZMIR
ANKETLER
Adresimize nasıl ulaştınız?Oy ver

Diğer Anketleri Gör29.5.2016 00:00:00 Çöp Tesisine Karşı Piknik Eylemi

Yamanlar Dağı eteklerinde yapılması planlanan çöp tesise karşı mücadele eden Karşıyaka Çevre Derneği ve Karşıyaka Birliği Dernekler Federasyonu, Çöp tesisinin kurulmak istendiği alanda piknik organizasyonu düzenleyerek protesto etti.

İzmir’de tartışmalara neden olan Büyükşehir Belediyesi’nin Yamanlar Dağı eteklerindeki Katı Atık Bertaraf ve Depolama Tesisi ile ilgili hukuki süreç devam ederken, Karşıyaka Çevre Derneği ve Karşıyaka Birliği Dernekler Federasyonu tesisin yapılacağı alanda piknik yaparak Büyükşehir Belediyesini protesto etti. Düzenlenen pikniğe dernek üyeleri, köylüler ve çok sayıda Karşıyakalı katıldı.

Buraya çöp tesisi yapmak İzmir’e ihanettir.

Çöp tesisinin yapımıyla ilgili hukuki süreç devam ederken, piknikte konuşan Karşıyaka Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Yıldırım, Jeo-Park olması gereken alana, çöp tesisi yapılarak İzmir’in geleceğinin heba edileceğini belirtti.  Tesisin yapımının düşünüldüğü alanın su havzası olduğunu söyleyen Yıldırım, “Tüm dünyada tatlı su kaynaklarının azaldığı bir dönemde, buradaki su kaynaklarının kurutularak üzerine çöp tesisi yapılmak istenmesi kabul edilemez. Böyle kaynakların sayısı zaten çok az. Bu nedenle böyle yerler çok kıymetli. Buraya çöp tesisi yapmak İzmir’e ihanettir” dedi.  Yamanlar’da organik tarım ve hayvancılık yapıldığı ifade eden Yıldırım, tesisin yapılması durumunda Yamanlarda tarımın ve hayvancılığı bitireceğini söyledi. 

   Karşıyaka Birliği Dernekler Federasyonu, kaynak gösterilerek verilerden yararlanılabilinir.
 
Bu web sitesi bir AKS-BİM Ltd. Şti. ürünüdür. Model A6W. 2012 . www.aksbim.com.tr